valpbild

Anna-Lena Svensson
 

SE VCH Assar

Född: 2005
Ras: Engelsk springer spaniel
Meriter:

Svensk viltspårschampion
 

Ceder

Född: 2009
Ras: Bracco italiano
Meriter: 

1*godkänd rallylydnad nybörjarklass

Utställning: CERT










Anna Frisk
Leiionspitz Amazing Zaviera "Heidi"
Född: 2014
Ras: Eurasier

Meriter:
Utställning: SE UCH, 5 x CACIB
Rallylydnad: RLD N, RLD F
Lydnad: Ett godkänt resultat Startklass
Genomgått BPH med skott










Monica Henriksson
Rapport’s Qlura
f. 2009
Ras Schäfer


Meriter:
Korad + 557 p
Utställd: Very Good
BSL III
Svensk Schäfermästare 2012 BSL III
Vinnare av Schäferslaget  2013 BSL III
samt schäferslaget BSL III 2016
Svensk Mästare 2014 BSL III.








Anki Mossberg
*Doris*
Född: 2008
Ras: Collie-KH 

Meriter:

1:a pris lydnadsklass I

Uppflyttad till högre klass spår
Utställning: cert








Monica Henriksson
Tarriq’s Fixa


MH
MT 2007 + 495 p
MT 2017 ++ 255p
GK RPS L test, lämplig som polisiär ptrlhund
BSL I
IPO III

Våra duktiga och aktiva ekipage på klubben.

 

Vill du och din hund vara med?
Skicka en bild och uppgifter till

webmaster@alebk.se









Oscar Johansson

SE VCH Flottatjärn's A' Flash Of Perry "Blixten"

Svensk viltspårschampion
Utställning: Cert och Cacib, 3:e bästa hane på tollarspecialen 2017, BIR junior Tollarspecialen 2017, BIR Valp Mydog 2017
Har genomgått FB-R







Lillemor Stridh
Seamist Starshine "Stella"
Född: 2003
Ras: Collie - LH

Meriter
KORAD
LP I 3 x 1:a pris i Lydnadsklass I
LP II 3 x 1:a pris i Lydnadsklass II
1:a pris Lydnadsklass III
3:e pris Elit Lydnad
Godkänd Högre klass spår
Årets tävlingsekipage 2008 - Ale BK
Utställning: CERT








 

Kjell Asplund

SEUCH Mironik's Kurrie "Mynta"

Född: 2003
Ras: Collie - LH
 

Meriter:
1:a pris Lydnadsklass II
Uppflyttad till högre klass spår
Utställning: SEUCH






 

Tomas Thillman
Rapport's Rekyl
Född 2009
Tysk Schäfer

HD B - ED 0 KORAD MH BH IPO1 IPO2 Viltspår GK Anlagsprov 1:a pris Öppenklass






 

Lillemor Stridh
Chaireins Sandie "Sandie"
Född: 2007
Ras: Collie - LH

Meriter:
KORAD
LP I 3 x 1:a pris i Lydnadsklass I
LP II 3 x 1:a pris i Lydnadsklass II

2 x 1:a pris i Lydnadsklass III
Uppflyttad högre klass spår
Årets tävlingsekipage 2010 Ale bk
Utställning: 1:a pris CK






Elisabeth Karlsson

Svankällans Nicolina  "Ninnie"

Född: 2007

Ras: Bichon Havanais

Meriter:
RLD N, F, A

Utställning: CERT 






 

Anna Frisk

Leiionspitz Xavier "Loeki"
Född: 2006
Ras: Eurasier

Meriter:
Svensk Viltspårs-champion

Rallylydnad: RLD N, F

2:a pris lydnadsklass I



 

Jane Linné
HUBBE
Blandras
Född: 2013


Meriter:
RLD N, F, A








 

Elisabeth Karlsson

Svankällans Klarabella "Trixie"

Född: 2005

Ras: Bichon Havanais

Meriter:

RLD N, F, A








Sandra Ström
Zathungens "Ego"
Född: 2010
Australian kelpie
 

Meriter:
LP1
RLD N, F, A
MH
Agility: 2 pinnar i Hoppklass I









Barbro Larsson

Korad Chess Player Patek Philippe “Focuz
Född: 2009
Ras: Australian Shepherd
 

Meriter:
LP I, LP II 2:a pris lkl III
RLD N, F, A
Certpoäng Elit spår
Certpoäng Elit patrullhund








Maths Lindberg

SE VCH FI VCH Atilas Walk – Harry
1:a pris segrarklass, Finland. Godkänd eftersökshund: SE, N, DK, FI.
Godkänt elitprov i Belgien och Luxemburg.
SE VCH Atilas Abba – Abba
Godkänd eftersökshund: SE, N, DK.
Godkänt elitprov i Belgien.
SE VCH Atilas Falk – Franz
Godkänt elitprov i Belgien.
2:a pris Schäferutställningen i Varberg

SE VCH Atilas Qatja/Katarina
Godkänd eftersökshund, Norge.
SE VCH Atilas Abba/Abba
Godkänd i danska eftersöksprovet. 












Barbro Larsson
Miss Magoo´s Dilicious Agnes
Född 2014
Ras: Australian Kelpie

Meriter:
1:a pris lydnadsklass I
Uppflyttad till lägre spår

RLD N